категорії: афіша події

До річниці депортації кримських татар у Києві буде презентовано україномовне видання книги “Омріяний край”

теґи: Дуліби, Лілі Хайд, Мистецький Арсенал, Омріяний край, книга, кримські татари, презентація
Початок: 14.05.2014 19:00
Закінчення: 14.05.2014 20:00
Місце: Мистецький Арсенал
Адреса: Київ, вул. Лаврська 10-12
Предмет події: презентація Кількість відвідувачів: 0

Омріяний крайБританська письменниця та журналістка Лілі Хайд 14 травня презентує у Києві україномовне видання книги «Омріяний край». Захід, приурочений до 70-тої річниці від часу депортації кримських татар з історичної батьківщини, відбудеться за підтримки Міністерства культури України та Київської міськдержадміністрації.

Презентація книги відбудеться 14 травня з 19:00 до 20:00 в «Мистецькому Арсеналі» (вул. Лаврська 10-12). На подію запрошено провідних українських політиків, дипломатичний корпус, визначних діячів літератури, мистецтва та науки. Базовою ідеєю акції буде доброчинність, збір коштів на підтримку кримськотатарських ініціатив.

У травні 2014 року минає 70 років від часу депортації кримських татар з історичної батьківщини до Узбекистану, Казахстану та Росії. В кінці 1980-х років почалося масове повернення кримських татар до Криму. Репатріація не була безболісною. Знадобилося багато терпіння і праці, аби кримські татари почали «ставати на ноги» на своїй предковічній землі. Сьогоднішні події немов повертають колесо історії назад: багатьом кримським татарам доводиться знову залишати батьківщину.

Організатори акції – Меджліс кримськотатарського народу, ГО «Земляцтво кримських татар у місті Києві», Британсько-українське товариство та Видавництво «Дуліби».

Лілі Хайд – британська письменниця та журналістка. 10 років вона пропрацювала в Україні, нею було зібрано десятки інтерв'ю про депортацію та репатріацію кримських татар, на їх основі письменниця створила художній твір – роман «Омріяний край». Роман був виданий у Великобританії (Walker Books, 2008), перекладений на французьку (Naïve livres, 2011) та кримськотатарську (Тезис, 2013) мови. Українською мовою книга щойно побачила світ у видавництві «Дуліби» за фінансової підтримки відомого українського політика та дипломата Ігоря Осташа.

За довідками звертатися: 066-411-48-15; hrymych@gmail.com (Гримич Марина).

 
Я був там